събота, 16 декември, 2017
5

„Марек Юнион Ивкони“ се наложи с 3:0 над „Арда“

„Марек Юнион Ивкони“ стигна до чистото 3:0 (25:21, 25:17 и 25:19) над „Арда“  в Кърджали в мач от предпоследния кръг на редовния сезон в мъжката Суперлига. По този начин бе прекъсната серията от четири поредни победи в първенството за избраниците на треньора Иван Халачев.   Още от самото начало шампионите дръпнаха с 3-4 точки и независимо, че позволиха едно изравняване при 13:13, успяха бързо да си върнат аванса, за да приключат гейма при 25:21.   Втората част започна по подобие на първата. Гостите направиха няколко безответни точки и поведоха с 4:0. Тази разлика се увеличи преди второто техническо прекъсване, а след него стана и още по-голяма. С мисъл за третия гейм двамата треньори Иван Халачев (Арда) и Найден Найденов (Марек) смениха основните си състезатели и геймът бе приключен от резервите.

Третата част не се различаваше по никакъв начин от първите две. В нея волейболистите на „Марек Юнион Ивкони“ бяха дори още по-убедителни. С успеха си 25:19 те станаха четвъртият отбор в настоящия сезон, който си тръгва от зала Арпезос с чиста победа след Монтана, Левски Волей и ЦСКА.  В последния кръг срещу КВК Габрово шампионите се нуждаят от максимум два гейма, за да си гарантират домакинско предимство в плейофите.