вторник, 12 декември, 2017
13

„Марек“ на полуфинал след чиста победа над „Арда“

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) е първият полуфиналист в Суперлигата на България.  Дупничани победиха Арда (Кърджали) чисто и във втория мач от четвъртфиналния плейоф между двата тима и спечелиха серията с 2:0 победи.  Пред около 800 зрители в зала „Арпезос“  момчетата на Найден Найденов се наложиха над волейболистите на Иван Халачев с 3:0 (25:23, 25:23, 25:22).

Като цяло геймовете бяха оспорвани като Небесносините често водеха в резултата, но след 20-ата точка сякаш нещо ги пречупваше и не можеха да затворят гейма.  В същото време шампионите показаха високата си класа и впечатлиха зрителите с качествена игра и красиви атаки, особено през центъра.

Така за Арда сезонът приключи.  Кърджалийци завършват на осмото място в крайното класиране.  Марек пък ще срещне победителя от четвъртфиналната серия между Нефтохимик 2010 (Бургас) и Монтана (Монтана) в полуфинален двубой, отново до две победи от максимум три мача.