четвъртък, 23 март, 2017
0

Огнеборците от Кърджали първи в състезанието по пожароприложен спорт

Областно състезание по пожароприложен спорт се проведе вчера на стадион „Горубсо”. В надпреварата участваха отборите на шестте районни служби „Пожарна безопасност и защита на населението” в областта. Състезателите събираха точки в четири дисциплини: изкачване с щурмова стълба, 100-метрова пътека с препятствия, пожарна щафета 4 х 100 м с препятствия и бойно разгръщане от мотопомпа. С най-голям сбор отборът на РС „ПБЗН”-Кърджали зае първото място в комплексното класиране, на второ място е РС „ПБЗН”-Подкова, на трето РС „ПБЗН”-Крумовград. Отборите бяха наградени с купи и грамоти.

В индивидуалната надпревара състезателите мериха сили в две дисциплини – изкачване с щурмова стълба и 100-метрова пътека с препятствия. Първото място в двубоя зае  Александър Моллов от РС „ПБЗН”-Подкова, втори се класира Валентин Радославов от РС „ПБЗН”-Кърджали, на трето място е Радомир Славейков от РС „ПБЗН”-Подкова. Призьорите получиха медали и грамоти.

Сборен отбор от състезателите с най-добри постижения ще участва на зоналното първенство на 12 май в Казанлък.