неделя, 17 декември, 2017
28

Отборът на „Евроколеж“ се наложи с 1:0 над „Родопи“ Момчилград

Отборът на „Евроколеж“ смаза „Родопи“ Момчилград в мач от първия кръг на баражите за влизане във В група , но би само с 1:0.  Срещата се игра на стадион Пловдив пред повече от 500 души, а момчетата на старши треньора Григор Иванов изпуснаха дузпа и повече от 10 чисти положения пред вратата на Денис Беров.  Отборът на Момчилград игра много грубо и заслужено завърши срещата с намален състав, след червен картон на Кристиян Орлинов. Още от самото начало на срещата играчите от „Родопи“ се затвориха и се браниха с 11 души, а “колежани“ редяха пропуск след пропуск.
Удари на Хърков и Куртев минаваха покрай вратата, а в 28-ата минута Харизанов уцели лявата греда. В 35-ата минута Орлинов извърхи много грубо нарушение отзад срещу Дидо Павлов и съдията му даде червен картон, при което играчите на Момчилград пет минути се разправяха с рефера.    Последваха нови пропуски на пловдивчани, а играчите в “черно-розово“ дори не минаха центъра.

През втората част нещата на терена не се промениха и колежани упражниха тотален натиск. Отново удари на Хърков, Станков и Павлов не намериха мрежата на Момчилград. В 57-ата минута Харизанов беше спънат в наказателното поле, но реферът не даде дузпа. Две минути по-късно за нарушение срещу Станков, обаче той посочи бялата точка. Капитанът Куртев би, но топката срещна дясната греда.  Все пак логичното се случи в 78-ата минута Илхан Ибрамчик вкара красив гол с удар пред границата на наказателното поле, а топката влетя под гредата на Беров.
Така следващият вторник Евроколеж се изправя в сблъсък с „Родопа“ Смолян за влизане във В група. Срещата ще се играе отново на стадион “Пловдив“, а нейното начало е 18:00 часа.