сряда, 13 декември, 2017
9

Колев и Митев триумфираха в Смолян

Николай Колев и Константин Митев­ са шампионите в турнира Smolyan Beach Open 2013 – първа спирка от Националната верига по плажен волейбол за мъже. В големия финал на надпреварата в родопския град те победиха Кирил Хаджиев & Делчо Раев с 2:0 (21:16, 21:15) и ликуваха като първенци без нито един загубен гейм в цялото състезание. Въпреки контузията в рамото, която Кирил Хаджиев получи снощи, той прояви мъжество и не само взе участие в днешните мачове, но дори с партньора си Делчо Раев постигнаха победа в полуфинала. Срещу водачите в схемата на финала те също дадоха всичко от себе си да се противопоставят на по-опитните си съперници. Колев & Митев обаче демонстрираха класата си и спечелиха първия гейм убедително. Те поеха инициативата и във втория, но Кирил & Делчо отказваха да се предадат. Те догониха съперника в резултата и дори поведоха с 14:13. Последва обаче серия от 7 поредни точки, която донесе мачбол на Ники Колев и Коце Митев. Две разигравания по-късно те вече ликуваха като победители. Преди това, Теодор Маринов & Иван Латунов с №2 в основната схема извоюваха бронзовите медали. Двамата кърджалийци спечелиха малкия финал срещу своите съграждани Тунчер Хайдаров & Валентин Димов с убедителното 2:0 (21:14, 21:15). Крайно класиране в мъжкия турнир Smolyan Beach Open 2013: 1. Николай Колев & Константин Митев (400 точки) 2. Кирил Хаджиев & Делчо Раев (360) 3. Теодор Маринов & Иван Латунов (320) 4. Тунчер Хайдаров & Валентин Димов (280) 5. Валентин Терзиев & Радостин Денков (240) Димитър Калчев & Стефан Иванов (240) 7. Евгени Григоров & Мартин Палийски (200) Пенчо Власковски & Борислав Йорданов (200) 9. Георги Стоянов & Георги Фисински (160) Стоян Вулджев & Асен Дапев (160) Тома Станков & Силвестър Иванов (160) Христо Георгиев & Кирил Меретев (160) 13. Велислав Филипов & Димчо Христов (80) Павел Душков & Денислав Димитров (80)