петък, 15 декември, 2017
3

Кържалиецът Пламен Стайков първи в 6-ия кръг от Националния планински шампионат

Пилотът на “Мегапорт” Пламен Стайков с автомобил “Мицубиши Лансе” спечели 6-ия кръг от Националния планински шампионат по автомобилизъм “Осогово 2013”. Водачът в генералното класиране бе най-бърз и в двата манша, постигайки общо време от 05.25.21 минути.  Втори в надпреварата се класира Илия Царски от “Автоцар рали сервиз”, също с автомобил “Мицубиши Лансе”. Неговото общо време бе с 45 стотни по-слабо от това на победителя.  Трети е съотборникът на Стайков в тима “Мегапорт” Даниел Живков, с автомобил “Ланчия Делта Интеграле”, който изостана на 15 секунди от първия.

Победител в клас Х2 стана кюстендилецът Кирил Величков от отбора на “АСК Проспийд”, с автомобил “Хонда”. Другият кюстендилец в надпреварата – Христо Анев, се класира втори в клас Х1, с автомобил “Сузуки Суифт”.

Първо място в своя клас спечели единствената жена-участник в шампионата, Дияна Стоянова. Благоевградчанката финишира първа в клас N2.

В отборното подреждане на първо място се класира тимът на “Мегапорт”, следван от “Рила автомото спорт” и “Авторейсинг”. Състезанието ще се запомни с това, че за първи път в историята на планинския шампионат по автомобилизъм бяха подобрени четири рекорда на трасето. Новото най-добро време постигна победителят Пламен Стайков, взимайки разстоянието за време 02.42.51 минути. Той постави рекорда при старта на втория манш.

Най-добрите получиха купи, осигурени от организаторите. Те бяха връчени от председателя на СБА Валентин Микев. ”Поздравявам всички победители в надпреварата. Всички бяхте достойни участници, показхте дух и хъс за победа. Благодаря ви за демонстрираното спортсменство, радвам се, че шампионатът приключи без инциденти. Пожелавам ви на добър час и успехи в следващите състезания”, каза Микев при награждаването, което беше в района на хижа “Студен кладенец”.